Z┼á Martina Kuku─Ź├şna
"Ka┼żd├ę poznanie vych├ídza zo srdca, ka┼żd├ę vzdelanie zo ┼żivota"

Denn├Ż pr├şmestsk├Ż t├íbor - CESTUJEME ─îASOM - POZN├üVAME HIST├ôRIU

2. 7. - 13. 7. 2018Rozl├║─Źka s deviatakmi - 29. 6. 2018Hurá prázdniny! - 2. A - 29. 6. 2018    29. j├║na 2018 sa  posledn├Żkr├ít v tomto ┼íkolskom roku ┼żiaci  usadili do ┼íkolsk├Żch lav├şc, pln├ş o─Źak├ívania ak├ę bud├║ zn├ímky na vysved─Źeniach, ale aj radosti z pr├ízdninov├Żch vo─żn├Żch chv├ş─ż, ktor├ę s├║ pred nami. Te┼í├şme sa, ┼że po celoro─Źnej nam├íhavej pr├íci sa v┼íetci "rozp┼Ľchneme" do r├┤znych ─Źast├ş sveta za nov├Żmi z├í┼żitkami a zasl├║┼żen├Żm oddychom. Dovidenia druh├í trieda. V┼íetk├Żm ┼żel├íme SKVEL├ë PR├üZDNINY!


Kni┼żn├í b├║dka - j├║n 2018    Na┼ía ┼íkola in┼ítalovala v ┼íkolskom are├íli KNI┼ŻN├Ü B├ÜDKU/SCHR├üNKU, kde n├íjdete knihy, ktor├ę si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą. Do tejto schr├ínky m├íte mo┼żnos┼ą prispie┼ą darovan├şm kn├şh, ktor├ę pote┼íia mnoho ─Ćal┼í├şch ─żud├ş, ktor├ş si ich po┼żi─Źaj├║, prelistuj├║, pre─Ź├ştaj├║ a vr├ítia.


Dopravn├í v├Żchova - 1. ro─Źn├şk - j├║n 2018    Posledn├Ż j├║nov├Ż t├Ż┼żde┼ł na┼íi prv├íci nav┼ít├şvili dopravn├ę ihrisko v are├íli Z┼á P. ┼ákrab├íka na Brezovci. Pod veden├şm mestsk├ęho policajta Mgr. Du┼íana Medzihradsk├ęho sa obozn├ímili s pravidlami cestnej prem├ívky pre cyklistov a chodcov, spozn├ívali dopravn├ę zna─Źky a predpisy. Teoretick├ę vedomosti si vysk├║┼íali aj v praktick├Żch situ├íci├ích  pri jazde na ┼ílapac├şch aut├ş─Źkach.

   De┼ąom sa na dopravnom ihrisku ve─żmi p├í─Źilo a odniesli si ve─ża praktick├Żch sk├║senosti z dopravnej v├Żchovy.


Didaktick├ę hry - 2. B, 2. C, 2. D, 3. A - 27. 6. 2018      ┼Żiaci 2. B, 2. C, 2. D a 3. A sa na pr├ízdniny pripravili po─Źas didaktick├Żch hier. Nau─Źili sa, ako sa spr├íva┼ą pri vode, v lese, ale aj na ceste. Precvi─Źili si z├íkladn├ę z├ísady prvej pomoci. Uk├ízali sme si zauj├şmav├ę hry v pr├şrode.  T├Żmto d┼łom n├ís sprev├ídzali z├íchran├íri z Oravsk├ęho z├íchrann├ęho syst├ęmu, dobrovo─żn├ş hasi─Źi z Oravskej Poruby a ─Źlenovia Slovensk├ęho ─îerven├ęho kr├ş┼ża zo ┼Ża┼íkova.


Didaktick├ę hry v pr├şrode - 2. A, 4. A - 27. 6. 2018    27. j├║na sa ┼żiaci II. A a IV. A z├║─Źastnili didaktick├Żch hier v pr├şrode. Ako to u┼ż chod├ş, pekne nabalen├ş sme sa vybrali str├ívi┼ą slne─Źn├Ż de┼ł pln├Ż hier, vedomost├ş a z├íbavy. Po n├ícviku evaku├ície na ┼íkolskom dvore sme sa postupne pres├║vali pozorovan├şm okolia  za umel├Ż tr├ívnik oproti rieke Orave. Tam  sme si preverili na posil┼łovacom n├írad├ş na┼íu fyzick├║ kond├şciu, vedomosti o na┼íom regi├│ne, orient├íciu v ter├ęne pod─ża buzoly a kompasu, prv├║ pomoc pri u┼ítipnut├ş hmyzom a zlomenine, prenos ranen├ęho a zabavili sa pri loptov├Żch hr├ích, ┼íportov├Żch s├║┼ąa┼żiach, ako aj kreslen├ş na chodn├şk. Po veselo, ale aj zmysluplne str├ívenom dopoludn├ş sme sa mierne unaven├ş vr├ítili sp├Ą┼ą do ┼íkoly. Te┼í├şme sa, ┼że podobn├Żch vesel├Żch dn├ş za┼żijeme ove─ża viac u┼ż ─Źoskoro, cez vyt├║┼żen├ę pr├ízdniny!


Volejbalov├Ż z├ípas deviataci - u─Źitelia - 26. 6. 2018Chemická show - 25. 6. 2018Exkurzia - Osvien─Źim - 9. ro─Źn├şk - 22. 6. 2018Akt├şvny de┼ł u hasi─Źov - Oravsk├í Poruba - 3. B - 22. 6. 2018    V piatok, 22. 6. 2018 ┼żiaci III. B triedy str├ívili akt├şvny polde┼ł pri dobrovo─żn├Żch hasi─Źoch v Oravskej Porube. Vysk├║┼íali si prek├í┼żkov├Ż beh, manipul├íciu s hadicou, hod na cie─ż a in├ę ─Źinnosti, obozn├ímili sa s v├Żbavou hasi─Źsk├Żch ├íut a na z├íver sa posilnili chutnou desiatou. T├Żmto ─Ćakujeme rodine Petra ┼áimona a p├ínovi Petrovi Jan─Źovi za pr├şjemne str├íven├ę dopoludnie.


Prevzatie ocenenia za "Lesn├Ż slovn├şk slovensko-─Źesk├Ż" - Zvolen - 2. A - 21. 6. 2018HURÁ, VYHRALI SME !!!

    ┼Żiaci II. A z├şskali 1. miesto v kateg├│rii mlad┼í├ş ┼żiaci v s├║┼ąa┼żi o "Naj lesn├║ knihu - Lesn├Ż slovn├şk", ktor├í bola s├║─Źas┼ąou 8. ro─Źn├şka projektu LES UKRYT├Ł V KNIHE. D┼ła 21. j├║na sa z├║─Źastnili sl├ívnostn├ęho vyhodnotenia celej kampane spojen├ęho s odovzd├ívan├şm cien v Krajskej kni┼żnici ─Żudov├şta ┼át├║ra vo Zvolene. "Naj" lesn├Żm autorom z II.A GRATULUJEME, ┼żel├íme ve─ża ─Ćal┼í├şch ├║spechov a tvoriv├Żch n├ípadov a ─Ćakujeme za ├║spe┼ín├║ reprezent├íciu ┼íkoly!

    N├í┼í "Lesn├Ż slovn├şk" si m├┤┼żete pozrie┼ą ni┼ż┼íie - "Liter├írno-v├Żtvarn├í s├║┼ąa┼ż Lesn├Ż slovn├şk - 2. A - apr├şl, m├íj 2018"


N├ív┼íteva v Lesn├şckom a drev├írskom m├║zeu vo Zvolene - 2. A - 21. 6. 2018        D┼ła 21. j├║na ┼żiaci II. A v r├ímci v├Żletu do Zvolena nav┼ít├şvili zvolensk├ę Lesn├şcke a drev├írske m├║zeum, v ktorom mohli vidie┼ą vystaven├ę preparovan├ę ┼żivo─Ź├şchy i rastliny na┼íich lesov, ako aj n├ístroje a historick├ę stroje, ktor├ę sl├║┼żili pri pr├íci v lese. Zauj├şmavou formou boli pre deti pripraven├ę aj digit├ílne zvuky zvierat a h├ídanky o obyvate─żoch lesa. Z m├║zea sme odch├ídzali pln├ş dojmov a na┼íe mobily pln├ę pekn├Żch fotografi├ş.


Pobyt v Brezovici - 19. 6. - 20. 6. 2018    ┼Żiaci, ktor├ş ├║spe┼íne reprezentovali na┼íu ┼íkolu v r├┤znych s├║┼ąa┼żiach po─Źas cel├ęho ┼íkolsk├ęho roka, sa za odmenu v d┼łoch 19. 6. - 20. 6. 2018 z├║─Źastnili pobytu v Brezovici. U┼żili si oddych, upevnili kamar├ítstva. Ver├şme, ┼że aj v bud├║com ┼íkolskom roku minim├ílne zopakuj├║ svoje ├║spechy a mo┼żno n├ís prekvapia e┼íte lep┼í├şmi v├Żsledkami. Te┼í├şme sa na stretnutie o rok!


Deviataci kr├í─Źali po stop├ích hrdinov II. svetovej vojny a SNP - 19. 6. 2018    Z├║─Źastnili sa jej ┼żiaci a ┼íkoly dolnokub├şnskeho a ru┼żombersk├ęho okresu, ktor├ę sa ├║spe┼íne zapojili do s├║┼ąa┼że Medzn├şky druhej svetovej vojny. Organizoval a hradil ju Slovensk├Ż zv├Ąz protifa┼íistick├Żch bojovn├şkov. Z ka┼żdej ┼íkoly absolvovali program ┼ítyria ┼żiaci a jeden pedag├│g. Nav┼ít├şvili sme m├║zeum v Nemeckej, pam├Ątn├şk v ─îiernom Balogu, Vydrovsk├║ dolinu a Bansk├║ Bystricu. Na miestach n├ís sprev├ídzali miestni pam├Ątn├şci vojnov├Żch udalost├ş.


─î├ştame s Osmijankom - 2. C - j├║n 2018    Trieda 2. C sa tento ┼íkolsk├Ż rok zapojila do celoslovenskej ─Źitate─żskej s├║┼ąa┼że ─î├ştame s Osmijankom. ┼Żiaci po─Źas dlh├Żch mesiacov plnili liter├írne ale aj v├Żtvarn├ę ├║lohy. Zozn├ímili sa so zauj├şmav├Żmi kni┼żkami pre deti a zistili, ┼że ─Ź├şta┼ą sa d├í naozaj s l├ískou. Dosiahli ve─żmi pekn├Ż ├║spech - umiestnenie v prvej osmi─Źke z mnoh├Żch z├║─Źastnen├Żch tried na celom Slovensku.


Plaveck├Ż v├Żcvik - 3. A, 3. B, 4. B, 4. C - 11. 6. - 15. 6. 2018    V d┼łoch 11. 6. - 15. 6. 2018 sa ┼żiaci tretieho a ┼ítvrt├ęho ro─Źn├şka z├║─Źastnili plaveck├ęho v├Żcviku pod veden├şm p. Ivana Skir─Ź├íka a sk├║sen├Żch in┼ítruktorov. V┼íetky deti sa te┼íili, pracovali na sebe a zdokona─żovali sa v pl├ívan├ş, z vody mali rados┼ą. Te┼í├şme sa znovu o rok.


Ocenenie vo v├Żtvarnej s├║┼ąa┼żi vydavate─żstva Albatros

ÔÇ×Nama─żuj zvieratko o ktorom chce┼í ─Ź├şta┼ą vo svojej kni┼żkeÔÇť - j├║n 2018    Gratulujeme Timei Ma┼ílonkovej, ┼żia─Źke III. B triedy, ktor├í z├şskala ┼ípeci├ílnu cenu redaktora KM─î vydavate─żstva Albatros. Prajeme jej ve─ża ─Ćal┼í├şch ├║spechov.


┼ákolsk├Ż v├Żlet - Habakuky - 2. A, 2. B - 14. 6. 2018    Vo ┼ítvrtok 14. j├║na ┼żiaci II. A a II. B pocestovali v r├ímci ┼íkolsk├ęho v├Żletu do rozpr├ívkovej dedinky Habakuky. V autobuse svoj├şm spevom odh├í┼łali upr┼ían├ę po─Źasie, no to nie a nie sa um├║dri┼ą. Po pr├şchode do cie─ża v┼íetci  nad┼íene obzerali okolie. Ke─Ć sme sa  posilnili, vydali sme sa do habakukovsk├ęho sveta rozpr├ívkov├Żch bytost├ş a pre─Źudesn├Żch chal├║pok. Po divadelnom predstaven├ş Dob┼íinsk├ęho rozpr├ívok sme si za habakukovsk├ę mince nak├║pili spomienkov├ę suven├şry a nate┼íen├ş sa usadili v autobuse na cestu domov. Detsk├Ż d┼żavot napovedal o tom, ┼że z├í┼żitkov aj napriek "mokr├ęmu" po─Źasiu m├íme ne├║rekom.


Eko vitr├şna - 13. 6. 2018    V na┼íej ┼íkole sa ve─żmi sna┼ż├şme, aby sme prispeli k ochrane na┼íej krajiny, na┼íej plan├ęty, u─Ź├şme sa o tom, ako triedi┼ą odpad a recyklova┼ą. Preto sme v are├íli ┼íkoly in┼ítalovali eko vitr├şnu s cie─żom prakticky pou─Źi┼ą o rozlo┼żite─żnosti r├┤znych predmetov a materi├ílov s uveden├şm rokov potrebn├Żch na rozlo┼żenie v p├┤de. Pros├şme, pozerajte, neni─Źte! Ver├şme, ┼że posl├║┼żi na to, aby sme si v┼íetci uvedomili, ko─żko rokov trv├í, k├Żm odpad, ktor├Ż produkujeme, bude rozlo┼żen├Ż.


Z├íbavn├Ż park Inwald - 6. B, 7. B, 7. D - 8. 6. 2018     Za┼żili sme neuverite─żn├ę dobrodru┼żstvo v po─żskom z├íbavnom parku Inwald! Na jedinom mieste sme na┼íli Dinolandiu, Park Miniat├║r, Stredovek├║ pevnos┼ą s osadou a MiniZoo Kucyk! Spozn├ívali sme dinosaury, zahrali si golf, pre┼íli sme sa okolo Eiffelovky, zam├ívali Brandenburskej br├íne, jednou nohou zav├ştali do Austr├ílie a druhou do Gr├ęcka, Talianska aj ─î├şny, splavovali sme divok├║ rieku, zato─Źili sa na koloto─Źi, nalodili na pir├ítsku lo─Ć, bl├║dili v bludisku, nav┼ít├şvili spievaj├║ceho draka chrliaceho ohe┼ł aj ml├í─Ćatk├í v Zoo... A to v┼íetko za jedin├Ż de┼ł!


Krajsk├ę kolo  v atletike - Rab─Źa - 8. 6. 2018    D┼ła 8.j├║na 2018 sa  dru┼żstvo ┼żia─Źok na┼íej ┼íkoly v zlo┼żen├ş: Ema Smolkov├í, Lea Jur├íkov├í, Martina Mes├íro┼íov├í, Michaela Hojov├í, ┼áarlota ┼átit├şkov├í, Ema Frankov├í, Frederika G├ęryov├í a Vivi├ína Pajdu─Ź├íkov├í z├║─Źastnili  krajsk├ęho kola  v atletike,  ktor├ę sa konalo v Rab─Źi. Diev─Źat├í skon─Źili  ako dru┼żstvo  na skvelom  2. mieste, za ─Źo z├şskali poh├ír a dosiahli aj medailov├ę prie─Źky v jednotliv├Żch discipl├şnach: Ema Smolkov├í vyhrala 1. miesto v skoku do dia─żky a post├║pila na majstrovstv├í Slovenska, ktor├ę bud├║ v Trnave, Ema vyhrala aj 2. miesto v behu na 60 m, ─Ćal┼íie  strieborn├ę medaily vyhrali Lea Jur├íkov├í v hode kriketkou a Martina Mes├íro┼íov├í v behu na 800 m. ┼átafeta v zlo┼żen├ş: Ema Smolkov├í, ┼áarlota ┼átit├şkov├í, Ema Frankov├í  a Michaela Hojov├í z├şskala bronzov├ę medaily. Gratulujeme a ─Ćakujeme za reprezent├íciu.


Vyhodnotenie zberu papiera - 8. 6. 2018    Op├Ą┼ą sa v na┼íej ┼íkole uskuto─Źnil zber papiera. ┼Żiaci 1. stup┼ła vyzbierali spolu 10 002 kg a ┼żiaci 2. stup┼ła 4 327 kg. Najusilovnej┼íie triedy boli v piatok 8. 6. odmenen├ę sladk├Żmi kol├í─Źikmi.

Umiestnenie tried 1. stup┼ła:  1. miesto - 3. D - 1 777 kg (88,85 kg na ┼żiaka)

                                       2. miesto - 2. C - 1 230 kg (61,5 kg na ┼żiaka)

                                       3. miesto - 3. C - 765 kg (47,8 kg na ┼żiaka)

Umiestnenie tried 2. stup┼ła:  1. miesto - 7. C - 858 kg (33 kg na ┼żiaka)

                                       2. miesto - 6. B - 491 kg (28,8 kg na ┼żiaka)

                                       3. miesto - 6. A - 460 kg (25,5 kg na ┼żiaka)

V┼íetk├Żm "zbera─Źom" ─Ćakujeme a sme radi, ┼że si uvedomuj├║ v├Żznam recykl├ície papiera.


Putovn├Ż poh├ír Alina v na┼íej ┼íkole - 6. 6. 2018Putovn├Ż poh├ír Alina bude cel├Ż ─Ćal┼í├ş ┼íkolsk├Ż rok v─Ćaka usilovnosti ┼żiakov a rodi─Źov 1.stup┼ła hosti┼ą   v na┼íej ┼íkole. Prevzali sme ho 6. 6. 2018. V tomto ┼íkolskom roku sa n├ím podarilo zozbiera┼ą  1 079 kg hlin├şkov├ęho odpadu a z├şska┼ą prvenstvo spomedzi  46 z├║─Źastnen├Żch ┼ík├┤l. Do zberu sa zapojilo 13 tried 1. stup┼ła  na┼íej ┼íkoly. Medzi naj├║spe┼ínej┼íie kolekt├şvy patria: 2. C, 2. B, 3. C. Osem najakt├şvnej┼í├şch tried v zbere sa v septembri  m├┤┼że te┼íi┼ą  na kreat├şvne environment├ílne aktivity s Alinom. ─Äakujeme v┼íetk├Żm z├║─Źastnen├Żm a pros├şme o zber aj po─Źas letn├Żch pr├ízdnin.


┼ákola v pr├şrode - penzi├│n Medvedica, Tatransk├í ┼átrba - 3. A, 3. C, 3. D, 4. B

28. 5. -1. 6. 2018    66 det├ş z 3. A, 3. C, 3. D a 4. B sa z├║─Źastnilo pobytu v ┼ávP, aby si u┼żili kopec z├íbavy, odd├Żchli si, spozn├ívali fl├│ru a faunu Vysok├Żch Tatier. De┼ąom sa ve─żmi p├í─Źilo a spom├şnaj├║ najm├Ą na: ubytovanie s kamar├ítmi, horsk├Ż are├íl Medvedica, v├Żborn├║ stravu, skvel├Żch anim├ítorov, ve─Źern├ę diskot├ęky, no─Źn├║ hru, v├Żlet zuba─Źkou na ┼átrbsk├ę Pleso, v├Żlet do ┼átrby, hry v t├şmoch, jedenie ┼ípagiet bez pomoci r├║k, rann├ę rozcvi─Źky, Music Movie Quiz, Ve─Źer v opere...


MDD na Liptove - 5. C - 1. 6. 2018    Po─Źas piatkov├ęho MDD sme sa vybrali do Liptovsk├ęho Mikul├í┼ía, kde sme nav┼ít├şvili modern├ę a interakt├şvne m├║zeum ochrany pr├şrody a jaskyniarstva.  Po─Źas zauj├şmav├ęho rozpr├ívania lektorky sme sa zapozerali do kr├ísnych miner├ílov a horn├şn, vypo─Źuli si zvuky vypreparovan├Żch zvierat, zaliezli do medvedieho brloha, pre┼íli sa tajomnou jasky┼łou a nazreli do hniezd na┼íich vt├íkov. ─îakala n├ís aj cesta do minulosti, ke─Ć jaskyne ob├Żvali pravek├ş lovci a zbera─Źi, nesk├┤r stredovek├ş ban├şci ─Źi vojaci po─Źas druhej svetovej vojny. Dozvedeli sme sa viac aj o objavovan├ş jask├Ż┼ł a o ┼żivote v nich, o horskej slu┼żbe a meteorol├│gii. Na┼íou druhou zast├ívkou bol park miniat├║r v Liptovskom J├íne...


MDD v 2. A - 1. 6. 2018V┼íetk├Żm de┼ąom ka┼żd├Ż de┼ł, ┼żel├íme nech sa im spln├ş tajn├Ż sen,

rados┼ą a ┼í┼ąastie v o─Źk├ích, ─ż├║biacu maminku i ocka!


Prevzatie ocenenia "Naše mesto" - II. A , VI. oddelenie ŠKD - 1. 6. 2018    Pri pr├şle┼żitosti 50. v├Żro─Źia spolupr├íce dru┼żobn├Żch miest Doln├Ż Kub├şn a Pelh┼Öimov, mesto Doln├Ż Kub├şn vyhl├ísilo v├Żtvarn├║ s├║┼ąa┼ż "Na┼íe mesto". D┼ła 1. j├║na sa vo fotogal├ęrii Mestsk├ęho kult├║rneho strediska v Dolnom Kub├şne konala vernis├í┼ż pos├║┼ąa┼żnej v├Żstavy pr├íc det├ş Z┼á obidvoch partnersk├Żch miest, ktor├í bola spojen├í s ocenen├şm najlep┼í├şch pr├íc za pr├ştomnosti predstavite─żov obidvoch miest. V I. kateg├│rii  medzi ocenen├Żmi boli aj ┼żia─Źky na┼íej ┼íkoly: Adri├ínka Chylov├í, Simonka Andrisov├í, Lucka Pap┼ío z II. A , Barborka Krakovsk├í, Lucka Lupt├íkov├í zo VI. oddelenia ┼áKD. V┼íetk├Żm gratulujeme, ┼żel├íme ve─ża ─Ćal┼í├şch ├║spechov a ─Ćakujeme za ├║spe┼ín├║ reprezent├íciu ┼íkoly.


Rozpr├ívkov├Ż hrad - v├Żlet - 1. A, 1. B, 1. C, 1. D - 31. 5. 2018V├Żtvarn├í s├║┼ąa┼ż "Mar┼ąankovia" - 1. C - 30. 5. 2018Liter├írno-v├Żtvarn├í s├║┼ąa┼ż  "Lesn├Ż slovn├şk" - 2. A - apr├şl, m├íj 2018    ┼Żiaci II. A triedy sa v mesiacoch apr├şl, m├íj zapojili do 8. ro─Źn├şka projektu LES UKRYT├Ł V KNIHE, v ktorom vyhl├ísili s├║┼ąa┼ż o vytvorenie vlastnej knihy pod n├ízvom "LESN├Ł SLOVN├ŹK", slovensko-─Źesk├Ż. S├║┼ąa┼ż bola podporn├Żm podujat├şm pri pr├şle┼żitosti v├Żro─Źia 100 rokov ─Źesko-slovenskej vz├íjomnosti. Cie─żom s├║┼ąa┼że bolo pouk├íza┼ą na v├Żznam lesa a stromov ako nosite─żov odkazu gener├íci├ím, o ochrane lesa, pr├şrody a ┼żivotn├ęho ┼ít├Żlu. ┼Żiaci po─Źas 2 mesiacov usilovne kreslili, ─Ź├ştali literat├║ru o pr├şrode, pozorovali pr├şrodu v okol├ş, lisovali rastlinky, h─żadali na internete, p├şsali lesn├ę pr├şbehy a rozm├Ż┼í─żali nad celkov├Żm vzh─żadom knihy, aby bola v├Żtvarne origin├ílna. Podarilo sa! A ┼że s├║ druh├íci naozaj ┼íikovn├ş a ve─żmi kreat├şvni, m├┤┼żete pos├║di┼ą sami. Bal├ş─Źek s knihou putoval do N├írodn├ęho lesn├şckeho centra vo Zvolene, ktor├Ż s├║┼ąa┼ż vyhlasoval. Dr┼żte n├ím palce, aby sa na┼íe dielo zap├í─Źilo aj porote!


┼ákolsk├Ż v├Żlet - Liptovsk├Ż J├ín - 3. B, 4. C - 28. 5. 2018Z├íbava, ┼íport, adrenal├şn, pohoda. Supeeer!


Bratislava na hrade - 9. A, 9. B, 9. C - 25. 5. 2018100 rokov ─îESKO-SLOVENSKA a in├ę v├Żstavy


    ┼Żiaci deviateho ro─Źn├şka sa za─Źiatkom ┼íkolsk├ęho roka u─Źili na dejepise o prvej ─îSR a teraz pokra─Źuj├║ rozpr├ívan├şm o dejin├ích spolo─Źn├ęho ┼ít├ítu Slov├íkov a ─îechov po druhej svetovej vojne a┼ż do jeho rozpadu. Ke─Ć┼że od vzniku ─îSR na jese┼ł ubehne presne 100 rokov, nav┼ít├şvili sme jedine─Źn├║ v├Żstavu na Bratislavskom hrade, ktor├í pon├║ka zauj├şmav├║ cestu dejinami - od politiky, cez kult├║ru, umenie, dopravu, ┼íkolstvo, hospod├írstvo, vo─żn├Ż ─Źas, obchod a reklamu, cirkev a n├íbo┼żenstvo, m├ędi├í a ┼íport. V├┤bec po prv├Żkr├ít je na na┼íom ├║zem├ş na tejto v├Żstave Versaillsk├í mierov├í zmluva ─Źi Mn├şchovsk├í dohoda s podpismi Hitlera ─Źi Mussoliniho. Hrad n├ím pon├║kol v┼íak aj ─Ćal┼íie expoz├şcie a v├Żh─żady...


Tvoriv├í diel┼ła - Oravsk├í kni┼żnica A. Habov┼ítiaka - 3. B - 25. 5. 201825. 5. 2018 sa deti z 3. B op├Ą┼ą z├║─Źastnili tvorivej dielne v Oravskej kni┼żnici Antona Habov┼ítiaka pod veden├şm pani M. Kazim├şrovej. Znovu sme sa presved─Źili, ┼że ─Ź├ştanie s porozumen├şm je pre dne┼ín├Ż svet nevyhnutn├ę.


Okresn├ę kolo s├║┼ąa┼że - Medzn├şky II. svetovej vojny - 24. 5. 2018    Na Mestskom ├║rade  v Dolnom Kub├şne  sa vo ┼ítvrtok 24. m├íja 2018  uskuto─Źnilo  Okresn├ę kolo  s├║┼ąa┼że Medzn├şky  II. svetovej vojny.  Z├ístupcovia  na┼íej ┼íkoly Ema Mih├ílov├í (9. A) a Michal Mordel (9. C) obsadili 3. miesto. Gratulujeme.

    Viac inform├íci├ş si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


Prevzatie ocenenia z VYV s├║┼ąa┼że Neod├ş─Ć n├ím rozpr├ívo─Źka - Adri├ínka Chylov├í 2. A

23. 5. 2018    Gratulujeme Adri├ínke Chylovej, ┼żia─Źke II. A triedy, ktor├í z├şskala Cenu ─Źasopisu Slnie─Źko v medzin├írodnej v├Żtvarnej s├║┼ąa┼żi Neod├ş─Ć n├ím rozpr├ívo─Źka, ktor├í bola s├║─Źas┼ąou X. ro─Źn├şka festivalu rozhlasov├Żch rozpr├ívok Z├ízra─Źn├Ż orie┼íok 2018. Porota v zlo┼żen├ş ilustr├ítorov a redaktorky starostlivo vyberala z 1 332 s├║┼ąa┼żn├Żch pr├íc. Adri├ínka si ocenenie prevzala v stredu 23. m├íja 2018 na sl├ívnostnej vernis├í┼żi v├Żstavy ocenen├Żch pr├íc v Pie┼í┼ąanoch. E┼íte raz gratulujeme a ┼żel├íme ve─ża ─Ćal┼í├şch v├Żtvarn├Żch ├║spechov.


De┼ł rodiny - 4. C - 22. 5. 2018    Ku D┼łu rodiny ┼żiaci 4. C pripravili ─żudov├Ż tanec "A ja tak├í dzivo─Źka", divadeln├ę predstavenie "O ┼í├şpovej Ru┼żenke", b├ísni─Źky a pesni─Źky pre svoje rodiny. Vyst├║penie zakon─Źili modern├Żm tancom.


Dni Martina Kuku─Ź├şna - 18. 5. a 20. 5. 2018Viac inform├íci├ş si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU

a v ─Źl├ínku na str├ínkach mesta Doln├Ż Kub├şn "Martin Kuku─Ź├şn nebol doma prorokom".

V├Żtvarn├ę pr├íce "Portr├ęt Martina Kuku─Ź├şna" si m├┤┼żete pozrie┼ą v menu "Gal├ęria pr├íc ┼żiakov".


Vyhodnotenie medzin├írodnej s├║┼ąa┼że Matematick├Ż klokan 2018 - 17. 5. 2018"Uk├í┼ż ─Źo vie┼í" - aktivity maturantiek OA pre 4. C - 15. 5. 2018Beseda s ilustrátorom Mgr. art. Miroslavom Knapom 2. A, 4. A - 15. 5. 2018    V utorok 15. 5. 2018 sa ┼żiaci II. A a IV. A z├║─Źastnili besedy v Okresnej kni┼żnici A. Habov┼ítiaka s ilustr├ítorom, rod├íkom z Trstenej, Mgr. art. Miroslavom Knapom. Po kr├ítkom programe a podarovan├ş vlastnoru─Źne zhotoven├ęho dar─Źeka na pamiatku, sa p├ín ilustr├ítor  rozhovoril o svojej ilustr├ítorskej ceste, ktor├í za─Źala u┼ż v ├║tlom detstve jeho ve─żkou z├í─żubou v kreslen├ş. ┼Żiaci so z├íujmom sledovali jeho sprievodn├ę ilustr├ície k r├┤znym knih├ím, ktor├ę priniesol so sebou. Medzi uk├í┼żkami vtipne odpovedal na zvedav├ę ot├ízky. V z├ívere sme si vysk├║┼íali spolo─Źn├║ kresbu na rovnak├║ t├ęmu. A ┼że s├║ aj  medzi na┼íimi ┼żiakmi v├Żtvarn├ę talenty zhodnotil aj s├ím ilustr├ítor. Budeme neskromn├ş, sved─Ź├ş o tom aj viacero v├Żtvarn├Żch s├║┼ąa┼ż├ş, do ktor├Żch sme sa zapojili. ─Äakujeme knihovn├ş─Źke Alenke Javorkovej, ┼że n├ím umo┼ż┼łuje mil├ę stretnutia s v├Żznamn├Żmi osobnos┼ąami z Oravy.


Mc Donald┬┤s cup - 9. 5. 2018Viac inform├íci├ş si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


Ocenenie ├║spechov ┼żiakov na┼íej ┼íkoly - 7. 5. 2018┼Żiakom na┼íej ┼íkoly, ktor├ş dosiahli ├║spechy v r├┤znych s├║┼ąa┼żiach (vedomostn├Żch, ┼íportov├Żch, ...), vedenie ┼íkoly v┼żdy dodato─Źne po─Ćakuje za reprezent├íciu ┼íkoly a ocen├ş ich mal├Żm dar─Źekom na znak toho, ┼że si v├í┼żime ka┼żd├║ snahu a pr├ícu, ktor├║ tieto deti zvl├ídaj├║ popri svojich be┼żn├Żch ┼íkolsk├Żch povinnostiach.


Za─Źiatok atletickej sez├│nyNieko─żko inform├íci├ş o za─Źiatku atletickej sez├│ny si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


├Üzemn├ę kolo s├║┼ąa┼że dru┼żstiev mlad├Żch zdravotn├şkov - 1. miesto - 3. 5. 2018    Na┼íe dru┼żstvo v zlo┼żen├ş Bedn├írov├í Vikt├│ria (8.A), Migov├í Tatiana (7.D), ┼átriflerov├í So┼ła (7.D), ┼Ż├í─Źikov├í Dominika (7.D) a Bedn├írov├í Alexandra (6.C) zv├ş┼ąazilo v na┼íej kateg├│rii DMZ II. stupe┼ł, v ktorej s├║┼ąa┼żilo 19 dru┼żstiev.


Okresn├ę kolo mlad├Żch z├íchran├írov civilnej ochrany - 2. a 5. miesto - 30. 4. 2018Oravsk├ę m├║zeum m├í 150 rokov - 5. C - 27. 4. 2018    Za─Źiatkom ┼íkolsk├ęho roka sa piataci na dejepise u─Źili o tom, kto zachra┼łuje historick├ę pamiatky. Preto n├ím teraz pri┼íla vhod nov├í expoz├şcia vo Florinovom dome, ktor├í sa venuje 150. v├Żro─Źiu Oravsk├ęho m├║zea. Spolu s Mestsk├Żm m├║zeom v Bratislave patria medzi najstar┼íie na Slovensku. Deti sa mohli obozn├ími┼ą s hist├│riou m├║zea, jeho expoz├şciami a najstar┼í├şmi zbierkov├Żmi predmetmi z r├┤znych oblast├ş - od archeol├│gie, cez pr├şrodovedu a┼ż po predmety ka┼żdodennej potreby.


Hist├│ria tla─Źenej knihy - 5. C - 27. 4. 2018     Piataci sa na dejepise u─Źia o tom, ako vznikali v priebehu dej├şn knihy - od rukopisov, cez prvotla─Źe a┼ż po modern├ę tla─Źen├ę knihy. Niet lep┼íej met├│dy u─Źenia ako unik├ítne star├ę knihy z r├┤znych obdob├ş  vidie┼ą na vlastn├ę o─Źi a chyti┼ą do vlastn├Żch r├║k, prelistova┼ą, pok├║si┼ą sa ─Ź├şta┼ą...

   Tak├íto mo┼żnos┼ą sa n├ím naskytla po─Źas zauj├şmav├ęho rozpr├ívania v ─îaplovi─Źovej kni┼żnici. Piataci sa dozvedeli, ┼że najstar┼íia kniha v Dolnom Kub├şne je z roku 1467. Celkovo kn├şh vytla─Źen├Żch do roku 1500 m├í kni┼żnica a┼ż 25. Ve─ża sa dozvedeli aj o Vavrincovi ─îaplovi─Źovi, ktor├Ż svoju s├║kromn├║ zbierku vz├ícnych kn├şh venoval v roku 1839 Orave a Oravcom...


─î├ştanie pred┼íkol├íkom - 1. C - 27. 4. 2018     D┼ła 27. apr├şla 2018  ÔÇô v r├ímci T├Ł┼ŻD┼çA HLASN├ëHO ─î├ŹTANIA ÔÇô sa ┼żiaci z 1. C vybrali do V. materskej ┼íkoly ─Ź├şta┼ą pred┼íkol├íkom. Pre─Ź├ştali im rozpr├ívky a porozpr├ívali o knih├ích, ktor├ę ─Ź├ştaj├║. V┼íetky deti mali pekn├Ż z├í┼żitok.


Zdrav├ę z├║bky - 1. ro─Źn├şk - 26. 4. 2018    D┼ła 26. 4. 2018 nav┼ít├şvili na┼íich prv├íkov tety z Region├ílneho ├║radu verejn├ęho zdravotn├şctva, aby ich obozn├ímili so spr├ívnou starostlivos┼ąou o zdrav├ę  z├║bky. Deti si priniesli svoje zubn├ę kefky a nau─Źili sa  spr├ívnu techniku um├Żvania z├║bkov. Na modeloch chrupu sa dozvedeli, ─Źo z├║bkom najviac ┼íkod├ş, ak├║ zubn├║ kefku a pastu maj├║ po┼ż├şva┼ą. Na z├íver si deti pozreli rozpr├ívku o zvieratk├ích,  ktorej cie─żom bolo pouk├íza┼ą na v├Żznam ovocia, zeleniny a mlie─Źnych v├Żrobkov v stravovan├ş a nevhodnos┼ą konzumovania sladkost├ş a sladen├Żch n├ípojov.


N├írodn├ę obrodenie vo fondoch ─îaplovi─Źovej kni┼żnice - 8. A - 24. 4. 2018    U┼ż nieko─żko t├Ż┼żd┼łov sa ├┤smaci na hodin├ích dejepisu u─Źili o obdob├ş formovania modern├ęho slovensk├ęho n├íroda cez tri gener├ície obrodencov - od bernol├íkovcov, cez slovansk├║ vz├íjomnos┼ą a┼ż po ┼ít├║rovcov. Preto sme vyu┼żili jedine─Źn├║ mo┼żnos┼ą vzia┼ą do r├║k origin├ílne vydania vz├ícnych kn├şh od Bajzu, Bernol├íka, F├índlyho, Holl├ęho, ┼át├║ra ─Źi Hurbana. Pok├║sili sme sa ─Ź├şta┼ą nielen z nich ale aj z origin├ílnych vydan├ş Slovensk├Żch n├írodn├Żch nov├şn, ktor├ę v apr├şli 1848 p├şsali aj o G├Ące─żsk├Żch ┼żiadostiach oravsk├ęho ─żudu. Ich okr├║hle v├Żro─Źie si pripomenieme v t├Żchto d┼łoch.

    Najv├Ą─Ź┼í├ş ├║spech v┼íak mala ├║tla kn├ş┼żo─Źka od Jozefa Miloslava Hurbana, v ktorej sa farbisto p├şsalo o ┼íkodliv├Żch ├║─Źinkoch alkoholu a spolkoch mierlivosti, ktor├ę zakladali ┼ít├║rovci v 19. storo─Ź├ş.


Sl├ívik 2018 - ┼íkolsk├ę kolo - 24. 4. 2018D┼ła 24. 4. 2018 sa v na┼íej ┼íkole uskuto─Źnilo ┼íkolsk├ę kolo spev├íckej s├║┼ąa┼że Sl├ívik 2018. Ide o s├║┼ąa┼ż v speve ─żudov├Żch piesni. S├║┼ąa┼że sa z├║─Źastnilo a┼ż 32 spev├íkov.

V 1. kateg├│rii /┼żiaci 1.-3. ro─Źn├şka/ si postup na okresn├ę kolo vyspievala Diana B├şrov├í /3. ro─Źn├şk/, 2.miesto z├şskala Nat├ília Gajdo┼íov├í /1. ro─Źn├şk/, 3.miesto obsadila Sofia Uhri─Ź├şkov├í /1. ro─Źn├şk/

V 2. kateg├│rii/4.-6. ro─Źn├şk/ si titul Sl├ívik 2018 vybojovala Tamara  ─îerve┼łov├í /4.ro─Źn├şk/, 2.miesto Adam Michalica /6.ro─Źn├şk/, 3.miesto Lenka Ratulovsk├í /6.ro─Źn├şk/


De┼ł Zeme na ─Źisti─Źke odpadov├Żch v├┤d - 5. A, 5. B, 5. C - 23. 4. 2018    ┼Żiaci cel├ęho 5. ro─Źn├şka absolvovali zauj├şmav├║ prehliadku priestorov ─Źisti─Źky odpadov├Żch v├┤d, kde sa modern├Żmi sp├┤sobmi ─Źist├ş kalov├í voda. Dozvedeli sa viac o pr├íci ─żud├ş, ktor├ş sa staraj├║ o ochranu ┼żivotn├ęho prostredia. Svojou tro┼íkou sme prispeli aj my t├Żm, ┼że sme po trase do ┼íkoly vy─Źistili priestory v bl├şzkosti rieky Oravy.


Aktivity ku D┼łu Zeme - 2. A - 20. 4. a 23. 4. 2018    V piatok 20. 4. a v pondelok 23. 4. ┼żiaci II. A triedy uk├ízali, ┼że im z├íle┼ż├ş na tom, v akom prostred├ş ┼żij├║. Zapojili sa do zberu odpadu v okol├ş ┼íkoly, n├ísledne ho separovali do zbern├Żch n├ídob, nosili hlin├şkov├Ż zber Alino a pripomenuli si aj d├┤le┼żitos┼ą rastl├şn pre na┼íe ┼żivotn├ę  prostredie, skr├í┼ílili si  triedu aj ┼íkolsk├║ chodbu zasaden├şm izbov├Żch rastl├şn. Najv├Ą─Ź┼íou odmenou za na┼íu pr├ícu bola pochvala okoloid├║cich chodcov, "zelen├í" trieda i chodba a pocit radosti z mal├Żch skutkov pre ve─żk├║ plan├ętu.


De┼ł Zeme - 3. B - 20. 4. 2018┼Żiaci 3. B triedy si v piatok 20. 4. 2018 pripomenuli De┼ł Zeme. Najsk├┤r si vypo─Źuli hl├ísenie v ┼íkolskom rozhlase, tvorivo prist├║pili k tvorbe plag├ítu a nakoniec vy─Źistili na┼íe mesto od odpadov├Żch materi├ílov, ktor├ę separovali, ─Ź├şm pomohli n├í┼ímu mestu ku kraj┼íiemu vzh─żadu.


Zber elektroodpadu - vyhodnotenie - 20. 4. 2018Na┼ía ┼íkola sa zapojila do projektu Recyklohry - od 9. 1. do 19. 1. 2018 sme zbierali nepotrebn├Ż elektroodpad. D┼ła 20. 4. 2018 si najlep┼í├ş "zbera─Źi" z r├║k pani riadite─żky prevzali kr├ísne ceny. ─Äakujeme v├ím za pomoc na┼íej Zemi.


Beseda s v─Źel├írom Ing. Jaroslavom Andrisom - 2. A, 4. A - 19. 4. 2018   Pri pr├şle┼żitosti D┼ła Zeme sa ┼żiaci II. A a IV. A triedy z├║─Źastnili vo ┼ítvrtok 19. apr├şla besedy s v─Źel├írom Ing. Jaroslavom Andrisom. Ve─żmi zauj├şmav├Żm sp├┤sobom im pribl├ş┼żil ┼żivot v─Źiel, ich usilovn├║ a nam├íhav├║ ka┼żdodenn├║ pr├ícu, produkty v─Źiel i pom├┤cky v─Źel├íra. ┼Żiaci ho po─Źas besedy zah┼Ľ┼łali svojimi zvedav├Żmi ot├ízkami, na ktor├ę im trpezlivo odpovedal. Na koniec ich ─Źakalo prekvapenie v podobe ochutn├ívky sladkej medovej ma┼íkrty a sk├║┼íka v─Źel├írskeho oble─Źenia, pri ktorom ockovi asistovala jeho dc├ęra Simonka z II.A. Ve─żmi pekne ─Ćakujeme Ing. Jaroslavovi Andrisovi za p├║tav├║ besedu pln├║ zauj├şmav├Żch rekviz├şt. Mnoh├ş pozn├íme v├Żrok Alberta Einsteina o tom, ┼że po smrti poslednej v─Źely zahynie do piatich rokov aj na┼ía plan├ęta ZEM. Urobme v┼íetko preto, aby k tejto katastrofe nedo┼ílo!


Trag├ędia dolnokub├şnskych ┼Żidov - m├║zeum a cintor├şn - 9. B - 13. 4. 2018Deviataci sa v tomto obdob├ş na hodin├ích dejepisu oboznamuj├║ s kontroverzn├Żm obdob├şm vojnov├ęho slovensk├ęho ┼ít├ítu, ktor├Ż bol obzvl├í┼í┼ą krut├Ż vo─Źi ┼żidovskej men┼íine. Aby pochopili, ako prebiehal holokaust, vybrali sa do expoz├şcie dolnokub├şnskych ┼Żidov, kde im ve─ża zauj├şmav├ęho vyrozpr├ívala pani Alb├şna P├ínikov├í, ktor├í m├í v spr├íve aj ┼żidovsk├Ż cintor├şn. To bola z├írove┼ł na┼ía druh├í zast├ívka...


Dejepisn├ę vyu─Źovanie s klipmi - 9. A, 9. B, 9. C - 11. 4. 2018Nie ka┼żd├Ż rok sa n├ím podar├ş uskuto─Źni┼ą r├┤zne exkurzie na miesta, o ktor├Żch sa u─Ź├şme. Preto sme sa rozhodli vyu┼żi┼ą informa─Źn├ę klipy, ktor├ę sa vracaj├║ k na┼íim zauj├şmav├Żm historick├Żm putovaniam. Vybrali sme sa tak PO STOP├üCH SNP, nav┼ít├şvili sme  M├ÜZEUM HOLOKAUSTU V SEREDI a koncentra─Źn├Ż t├íbor OSVIEN─îIM. Najnov┼íie sme zrekapitulovali aj OSUDOV├ë OSMI─îKY V NA┼áICH DEJIN├üCH - roky 1848, 1918, 1938, 1948 a 1968. Niektor├ę z v├Żro─Ź├ş si pripomenieme a┼ż na jese┼ł, no to u┼ż na┼íi teraj┼í├ş deviataci bud├║ stredo┼íkol├íci. Do Osvien─Źimu sa v┼íak chyst├íme 22. j├║na...


┼ákolsk├ę majstrovstv├í Slovenska - bedminton Z┼á chlapci - 3. miesto - 11. 4. 2018Michal Kurhajec a Samuel Pol├í─Źek (9. C) obsadili na ┼ákolsk├Żch majstrovstv├ích Slovenska v bedmintone ┼żiakov kr├ísne 3. miesto. Viac inform├íci├ş si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


M. R. Štefánik - 3. B - 6. 4. 2018Čo vieš o hviezdach? - regionálne kolo - 28. 3. 201828. 3. 2018 sa traja na┼íi deviataci Roman Butkaj, Lea Ny├íriov├í a Adam Sirotiar z├║─Źastnili region├ílneho kola s├║┼ąa┼że "─îo vie┼í o hviezdach?", kde sa najviac darilo Romanovi Butkajovi, ktor├Ż post├║pil do krajsk├ęho kola. Viac si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


ALINO - v├Żtvarn├í s├║┼ąa┼ż - Simonka Andrisov├í - 2. ASimonka Andrisov├í z II. A z├şskala ocenenie vo v├Żtvarnej s├║┼ąa┼żi "ALINO" s environment├ílnou a Alinovskou t├ęmatikou. Simonke blaho┼żel├íme a te┼í├şme sa z jej ├║spechu!


Marec - mesiac knihy - 2. APo─Źas marca  v r├ímci rozv├şjania ─Źitate─żskej gramotnosti v II. A prebiehali r├┤zne aktivity spojen├ę s knihou a ─Ź├ştan├şm. ┼Żiaci prezentovali svoju ob─ż├║ben├║ knihu, na hodin├ích  si ─Ź├ştali z vlastn├Żch roz─Ź├ştan├Żch  kn├şh, p├şsali ve─żkono─Źn├ę blaho┼żelania a zahrali sa aj na spisovate─żov a ilustr├ítorov, ktor├ş nap├şsali svoju prv├║ knihu. Kto vie, mo┼żno pr├íve medzi nimi s├║ n├ídejn├ş umelci. Ver├şme, ┼że pr├íve hrav├ę aktivity s├║ tou spr├ívnou motiv├íciou k ─Ź├ştaniu a vzdel├ívaniu.


Ukon─Źenie kurzu kor─Źu─żovania - 2. A - 27. 3. 2018D┼ła 27. marca 2018 ┼żiaci II. A ukon─Źili  zdokona─żovac├ş  kurz kor─Źu─żovania, ktor├Ż absolvovali v r├ímci v├Żu─Źby telesnej v├Żchovy.  Po─Źas troch mesiacov mohli na sebe pozorova┼ą v├Żrazn├ę zmeny vo svojich v├Żkonoch.  ─Äakujeme tr├ęnerovi Tom├í┼íovi Lupt├íkovi (aj jeho kolegom) za metodick├ę vedenie cel├ęho kurzu, za trpezliv├Ż pr├şstup a snahu o rozv├şjanie kor─Źuliarskej zdatnosti u na┼íich ┼żiakov. Aj t├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żeme de┼ąom uk├íza┼ą, ako akt├şvne m├┤┼żu tr├ívi┼ą svoj vo─żn├Ż ─Źas.


Chemick├í olympi├ída - okresn├ę kolo - 2. miesto - 23. 3. 2018D┼ła 23. 3. 2018 sa ┼żiak na┼íej ┼íkoly Adam Adamec (9. C) z├║─Źastnil okresn├ęho kola Chemickej olympi├ídy a umiestnil sa na kr├ísnom druhom mieste.


Biblick├í olympi├ída - okresn├ę kolo - 3. miesto - 22. 3. 2018D┼ła 22. 3. 2018 sa uskuto─Źnilo okresn├ę kolo Biblickej olympi├ídy  na Z┼á v Z├ízrivej. Deti si mali na┼ítudova┼ą knihu Genezis a evanjelium pod─ża sv. Marka. Spolo─Źnou t├ęmou vybran├Żch kn├şh bola Poslu┼ínos┼ą Bo┼żiemu hlasu. Dru┼żstvo z na┼íej ┼íkoly, zlo┼żen├ę zo ┼żiakov: ┼áimon Pol├ík, Rebeka a Karol├şna Kampo┼íov├ę, obsadilo pekn├ę 3. miesto. Gratulujeme!


Jarn├í cena vo vrhu gu─żou - 22. 3. 2018V├Żsledkov├║ listinu Jarnej ceny vo vrhu gu─żou si m├┤┼żete pozrie┼ą TU.


Zdrav├Ż chrb├ítik - 3. B, 4. A - 21. 3. 201821. 3. 2018 sa pod veden├şm fyzioterapeutky Mar├şny Koll├írovej ┼żiaci III.B a IV.A triedy zdokona─żovali v cvi─Źen├ş na fitlopt├ích, ─Ź├şm podporili projekt "Zdrav├Ż chrb├ítik".


─Żudov├ę zvyky a trad├şcie na ve─żk├║ noc - 2. A - 19. 3. 2018D┼ła 19. marca 2018 ┼żiaci II. A nav┼ít├şvili v MsKS Ve─żkono─Źn├ę trhy a tak si pripomenuli niektor├ę ─żudov├ę zvyky a trad├şcie, ktor├ę na┼íi star├ş rodi─Źia  na bl├ş┼żiacu sa Ve─żk├║ noc dodr┼żiavali. Obdivovali zru─Źnos┼ą mnoh├Żch remeseln├şkov a kochali sa kr├ísou ve─żkono─Źn├Żch krasl├şc. Odch├ídzali sme pln├ş in┼ípir├ície a veselej n├ílady. V┼íetk├Żm ┼żel├íme vesel├║ Ve─żk├║ noc!


Matematick├Ż klokan - 19. 3. 2018Beseda s Ing. Jurajom Kvietkom - 4. ro─Źn├şk - 16. 3. 2018D┼ła 16. 3. 2018 sa ┼żiaci 4. ro─Źn├şka z├║─Źastnili v r├ímci hodiny vlastivedy besedy s Ing. Jurajom Kvietkom na t├ęmu "Hutn├şctvo v OFZ ┼áirok├í". ┼Żiakom ve─żmi p├║tav├Żm sp├┤sobom prezentoval nielen pr├ícu hutn├şkov, ich ochrann├ę oble─Źenie, ale aj sp├┤sob spracovania ┼żeleznej rudy vo vysokej peci v na┼íom regi├│ne. Z jeho rozpr├ívania bolo zrejm├ę, ┼że t├íto pr├íca je nesmierne nam├íhav├í a nebezpe─Źn├í. V┼íetci, ktor├ş t├║to pr├ícu vykon├ívaj├║, si zasl├║┼żia n├í┼í obdiv. ─Äakujeme Ing. Jurajovi Kvietkovi a jeho dc├ęre Nata┼íke zo IV. A, ktor├í ockovi pri n├ízorn├Żch uk├í┼żkach pom├íhala.


Vyn├í┼íanie Moreny - 4. A, 2. A, 1. ro─Źn├şk - 15. 3. 2018"Morena, Morena! Kde si preb├Żvala?"

V stredu 15. marca 2018 sa ┼żiaci IV. A, II. A a 1. ro─Źn├şka v r├ímci spolupr├íce so VII. M┼á rozl├║─Źili so zimou vyn├í┼ían├şm Moreny. Takto si pripomenuli ─żudov├║ trad├şciu, kedy Morenu (slamen├║ figur├şnu odet├║ v ┼żensk├Żch ┼íat├ích)  za doprovodu spevu nosili ─żudia po dedine a nakoniec podp├ílili a hodili do potoka. Vynesen├şm Moreny, ako symbolu zimy a choroby, sme v┼íetci vyjadrili t├║┼żbu skoncova┼ą s chladn├Żm po─Źas├şm a privola┼ą tepl├ę l├║─Źe slnka. Vitaj jar!


Pre─Ź├ştajte si aj zauj├şmav├Ż ─Źl├ínok uverejnen├Ż v MY Orava - Deti sa l├║─Źili so zimou, v├ştali jar.


Online Eur├│psky kv├şz o financi├ích - 7. A, 7. D, 8. A - 15. 3. 201815. 3. 2018 sa uskuto─Źnil online Eur├│psky kv├şz o financi├ích v 30 eur├│pskych krajin├ích. Tento kv├şz bol s├║─Źas┼ąou Eur├│pskeho t├Ż┼żd┼ła financi├ş (12. 3. - 18. 3. 2018), ka┼żdoro─Źnej iniciat├şvy, ktor├║ organizuj├║ n├írodn├ę bankov├ę asoci├ície koordinovan├ę Eur├│pskou bankovou feder├íciou na podporu finan─Źn├ęho vzdel├ívania v celej Eur├│pe. Z├║─Źastnili sa ho aj na┼íi ┼żiaci a zo 108 ┼ík├┤l zapojen├Żch v Slovenskej republike obsadili:

7. A - 17. miesto, 8. A - 40. miesto a 7. D - 50. miesto.


De┼ł otvoren├Żch dver├ş - 13. 3. 2018Hviezdoslavov Kub├şn - ┼íkolsk├ę kolo - I. kateg├│ria - 8. 3. 2018Sl├ívnostn├Ż z├ípis za ─Źitate─żov Oravskej kni┼żnice - 1. A, 1. D - 7. 3. 2018D┼ła 7. 3. 2018 v r├ímci Mesiaca knihy boli na┼íi prv├íci sl├ívnostne zap├şsan├ş za ─Źitate─żov Okresnej kni┼żnice A. Habov┼ítiaka a v kr├í─żovstve detsk├Żch kn├şh pasovan├ş kr├í─żom na rytierov pekn├ęho slova. V┼íetci kr├í─żovi s─ż├║bili, ┼że bud├║ dodr┼żiava┼ą pravidl├í kni┼żnice a stan├║ sa usilovn├Żmi ─Źitate─żmi. 


Hviezdoslavov Kub├şn - ┼íkolsk├ę kolo - II. a III. kateg├│ria - 28. 2. 2018De┼ł pln├Ż zdravia - 2. C, 3. A - 28. 2. 2018D┼ła 28. 2. 2018 ┼ítudentky Obchodnej akad├ęmie v Dolnom Kub├şne usporiadali pre na┼íich ┼żiakov de┼ł pln├Ż zdravia ako prevenciu proti obezite. Pre ┼żiakov 2. C a 3. A pripravili r├┤zne pohybov├ę aktivity. Po nich ochutnali zdrav├ę sladk├ę a slan├ę ma┼íkrty. Na z├íver si ┼żiaci nadobudnut├ę vedomosti o zdravom ┼żivotnom ┼ít├Żle overili v tvorivej dielni.


Kor─Źuliarsky v├Żcvik na┼íich najmen┼í├şch - janu├ír a┼ż marec 2018Aj v tomto ┼íkolskom roku sa na┼íi najmen┼í├ş ÔÇô prv├íci - z├║─Źastnili v mesiacoch janu├ír a┼ż marec kor─Źuliarskeho v├Żcviku. Ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł sa deti  v r├ímci telesnej v├Żchovy presunuli namiesto do telocvi─Źne na zimn├Ż ┼ítadi├│n, kde pod veden├şm tr├ęnerov Tom├í┼ía Lupt├íka a Mareka Hubu z├şskavali hravou formou z├íklady kor─Źu─żovania.


Ly┼żiarsky v├Żcvik - Kub├şnska ho─ża - 8. A, 8. C - 12. 2. - 16. 2. 2018Farebn├Ż olympijsk├Ż t├Ż┼żde┼ł - 12. 2. - 16. 2. 2018Na┼ía ┼íkola podporila slovensk├Żch ┼íportovcov, ktor├ş s├║┼ąa┼żili na XXIII. zimn├Żch olympijsk├Żch hr├ích v juhok├│rejskom Pchjong─Źchangu - po─Źas farebn├ęho olympijsk├ęho t├Ż┼żd┼ła sme sa obliekali pod─ża farieb olympijsk├Żch kruhov (modr├í, ┼żlt├í, ─Źierna, zelen├í a ─Źerven├í).


21. rodi─Źovsk├í z├íbava - 9. 2. 2018Ly┼żiarsky v├Żcvik - Kub├şnska ho─ża - 8. B, 8. D - 5. 2. - 9. 2. 2018VIII. ┼żiacky ples - 26. 1. 2018V├Żchovn├Ż koncert - hudobn├í v├Żchova inak - 1. B, 3. B, 4. C - 26. 1. 2018


D┼ła 26. 1. 2018 sa triedy 1. B, 3. B a 4. C v r├ímci hudobnej v├Żchovy z├║─Źastnili na v├Żchovnom koncerte, ktor├Ż zorganizovala p. u─Źite─żka Lako┼ít├şkov├í spolu so ┼żiakmi. ┼Żiaci sa zozn├ímili s hrou na flaute, svoje vedomosti mohli vyu┼żi┼ą pri hudobn├Żch h├ídank├ích.


Hry na snehu - 3. B - 17. 1. a 19. 1. 2018U─Ź├şme sa pom├íha┼ą IV. - 15. 1. 2018


Z├ístupcovia ┼żiackeho parlamentu d┼ła 15. janu├íra 2018 odovzdali pani prim├írke detsk├ęho oddelenia dolnokub├şnskej nemocnice MUDr. Dud├í┼íikovej v├Ż┼ąa┼żok z viano─Źn├ęho baz├íra, ktor├Ż sa konal v na┼íej ┼íkole pred Vianocami. I┼ílo o kr├ísnu sumu - 330 eur. Dostali sme pr├şs─żub, ┼że podobne ako po minul├ę tri roky, aj tentoraz bud├║ zak├║pen├ę u┼żito─Źn├ę veci pre detsk├Żch pacientov. Naposledy to boli kvalitn├Ż digit├ílny teplomer a tlakomer.

Tento rok boli zak├║pen├ę dva inhal├ítory, ktor├ę denne pom├íhaj├║ detsk├Żm pacientom.


Predviano─Źn├Ż ─Źas v 2. A


Adventn├Ż ─Źas je pln├Ż zvykov a trad├şci├ş. Kr├ísnu viano─Źn├║ atmosf├ęru si ┼żiaci v II. A pripom├şnali v Oravskej gal├ęrii na v├Żstave Betlehemov, v MsKs na viano─Źnom jarmoku tradi─Źn├Żch remesiel, na hodine prvouky zhotoven├şm strom─Źeka ┼żelan├ş, na hodine hudobnej v├Żchovy spievan├şm kolied, aj na viano─Źnej besiedke v triede. ┼Żel├íme ┼í┼ąastn├ę a vesel├ę...


Viano─Źn├í besiedka - 4. C - 21. 12. 2017Predviano─Źn├Ż Oravsk├Ż hrad - 5. C - 19. 12. 2017


Piataci sa na dejepise od septembra stret├ívali s nov├Żm vyu─Źovac├şm predmetom - dejepisom. Vybrali sa na cestu do minulosti a odpovedali aj na ot├ízku: Kto ochra┼łuje pamiatky? Zav┼Ľ┼íen├şm rozpr├ívania bola n├ív┼íteva m├║zea na Oravskom hrade. Historik PhDr. Martin Chmel├şk im pribl├ş┼żil nielen svoju pr├ícu, ale pon├║kol im netradi─Źn├Ż poh─żad na zn├íme aj nezn├íme expon├íty. Viano─Źn├Ż hrad m├í svoje ─Źaro, ch├Żbala n├ím u┼ż len snehov├í pokr├Żvka jeho striech...


Pytagori├ída - 3. a 4. ro─Źn├şk - ┼íkolsk├ę kolo - 13. 12. 2017Hodina k├│du - 5. 12. a 7. 12. 2017


Viac o tejto akcii si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


Pr├íca s hlinou - Oravsk├í kni┼żnica - 1. C - december 2017       V r├ímci projektu Cezhrani─Źn├ę kult├║rne s├║zvuky (Po─żsko - Slovensko) Oravskej kni┼żnice A. Habov┼ítiaka v Dolnom Kub├şne prebehla tvoriv├í diel┼ła ┼żiakov 1.C na t├ęmu Pr├íca s hlinou a na hrn─Źiarskom kruhu. Deti sa zozn├ímili s hrn─Źiarskou pecou, hrn─Źiarskym kruhom, ich fungovan├şm. Pani knihovn├ş─Źka n├ím uk├ízala aj publik├ície zameran├ę na tvorbu keramiky.


Pr├íca s hlinou - Oravsk├í kni┼żnica - 3. B - 6. 12. 2017Mikul├í┼í, ─Źo n├ím d├í┼í? - 6. 12. 2017Mikuláš v 2. A - 6. 12. 2017


6. december je pre v┼íetky deti d┼łom radosti a t├║┼żobn├ęho o─Źak├ívania Mikul├í┼ía. V tento de┼ł aj v II.A triede bolo v┼íetko Mikul├í┼íske. Ke─Ć┼że bal├ş─Źek dostan├║ len dobr├ę a ┼íikovn├ę deti, v┼íetci  si ho chceli zasl├║┼żi┼ą. Hne─Ć r├íno sme sa pustili do pr├íce. Nap├şsali sme Mikul├í┼íovi listy, aby n├ís n├íhodou neobi┼íiel, hravo sa popasovali  s Mikul├í┼ískym  po─Ź├ştan├şm a zopakovali si pesni─Źky a b├ísni─Źky pre Mikul├í┼ía. Ani nevieme ako n├ím ubehol ─Źas. A nakoniec sme sa do─Źkali. Ur─Źite Mikul├í┼í po─Źul o na┼íich ┼íikovn├Żch ┼żiakoch, lebo si od neho vysl├║┼żili sladk├ę bal├ş─Źky. ─Äakujeme Mikul├í┼í, aj o rok pr├ş─Ć medzi n├ís!


Mikul├í┼í pre deti zo ┼ápeci├ílnej z├íkladnej ┼íkoly v Dolnom Kub├şne - 5. 12. 2017


V tento de┼ł ┼żiaci na┼íej ┼íkoly priviedli Mikul├í┼ía aj s pomocn├şkmi anjelikmi k de┼ąom zo ┼ápeci├ílnej z├íkladnej ┼íkoly v D. Kub├şne a pripravili aj kr├ítky kult├║rny program. Po ich vyst├║pen├ş aj deti zo ┼ápeci├ílnej Z┼á Mikul├í┼íovi s dru┼żinou uk├ízali, ─Źo v┼íetko dok├í┼żu. Spievali, tancovali, recitovali a v┼íetko predv├ídzali v skvelej atmosf├ęre. Pritom im pom├íhali aj ich pedag├│govia. Za odmenu dal Mikul├í┼í ka┼żd├ęmu sladk├Ż bal├ş─Źek, z ktor├ęho mali ve─żk├║ rados┼ą.


Okresn├ę kolo v stre─żbe zo vzduchovej pu┼íky ┼żiakov a ┼żia─Źok - 28. 11. 2017


Viac inform├íci├ş a vyhodnotenie tejto s├║┼ąa┼że si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


Krajsk├ę kolo v bedmintone - M. Kurhajec, S. Pol├í─Źek z 9. C - 23. 11. 2017


Na┼íi chlapci obh├íjili minuloro─Źn├ę prvenstvo v krajskom kole v bedmintone a post├║pili do celoslovensk├ęho kola. Srde─Źne im gratulujeme! Viac inform├íci├ş TU.


Povesti o Orave - region├ílna v├Żchova - 3. B - 22. 11. 2017Konferencia "Pozvime pr├şrodu do z├íhrad!" - 21. 11. 2017


D┼ła 21. novembra 2017 sa aj na┼íi ┼żiaci z├║─Źastnili konferencie s n├ízvom "Pozvime pr├şrodu do z├íhrad!", ktor├í bola s├║─Źas┼ąou Enviroprojektu 2017.


Projekt Z├ílo┼żka do knihy, ktor├í sp├íja ┼íkoly - 1. C, 5. B - november 2017


Viac inform├íci├ş o tomto projekte si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


Majstrovstvá Slovenska v bedmintone - kategória U11 - Bratislava - 11. 11. 2017


V sobotu 11. novembra 2017 sa Viktor Pol├í─Źek zo 4. B z├║─Źastnil na Majstrovstv├ích Slovenska v bedmintone 2017 v kateg├│rii U11 (chlapci do 11 rokov) v Bratislave, kde obsadil vynikaj├║ce 3. miesto v ┼ítvorhre. Gratulujeme.


O poh├ír riadite─żky ┼íkoly v sk├íkan├ş cez ┼ívihadlo - ROPE SKIPPING - 10. 11. 2017


10. 11. 2017 prebehlo v r├ímci prevencie proti obezite ┼íkolsk├ę kolo s├║┼ąa┼że O POH├üR RIADITE─ŻKY ┼áKOLY v sk├íkan├ş cez ┼ívihadlo ÔÇô ROPE SKIPPING. Celkov├Żm v├ş┼ąazom a dr┼żite─żom putovn├ęho poh├íra sa stala SIMONA NEM─îEKOV├ü zo 4. A triedy. Za 30 sek├║nd nask├íkala vo fin├íle 92 preskokov. ─Äakujeme v┼íetk├Żm pretek├írom za ├║─Źas┼ą a v├Żborn├ę ┼íportov├ę v├Żkony a tie┼ż vedeniu ┼íkoly za poskytnut├ę odmeny pre v├ş┼ąazov a sladk├ę pote┼íenie pre v┼íetk├Żch z├║─Źastnen├Żch. Cel├ę vyhodnotenie si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


Okresn├ę kolo v bedmintone - 8. 11. 2017


8. novembra 2017 sa 2 dru┼żstv├í ┼żiakov  na┼íej ┼íkoly z├║─Źastnili okresn├ęho kola v bedmintone, ktor├ę sa uskuto─Źnilo v telocvi─Źni Z┼á J. Mat├║┼íku.  Pri ├║─Źasti 8 dru┼żstiev z dolnokub├şnskeho okresu sa na┼íim bedmintonistom podarilo obh├íji┼ą minuloro─Źn├ę umiestnenie.

Dru┼żstvo ÔÇ×AÔÇť v zlo┼żen├ş Samuel Pol├í─Źek a Michal Kurhajec z 9.C triedy skon─Źili na 1. mieste, ktor├ę si v na┼íom okrese dr┼żia u┼ż p├ír rokov a z├írove┼ł postupuj├║ do krajsk├ęho kola.

Dru┼żstvo ÔÇ×BÔÇť v zlo┼żen├ş Viktor Pol├í─Źek 4.B, Adam Adamec 9.C a n├íhradn├şk Simon Kuba┼íek 4.A skon─Źilo na 3. mieste. O tento pekn├Ż v├Żsledok sa pri─Źinili v┼íetci traja pretek├íri. Je chv├ílyhodn├ę, ┼że aj na┼íim mlad┼í├şm ┼żiakom sa podarilo porazi┼ą siedmakov i ├┤smakov z in├Żch ┼ík├┤l.

V┼íetk├Żm z├║─Źastnen├Żm ┼żiakom srde─Źne gratulujeme.


Vyhodnotenie zberu papiera - 7. 11. 2017


1. - 4. ro─Źn├şk: 1. miesto - 3. D, 2. miesto - 4. C, 3. miesto - 2. C

5. - 9. ro─Źn├şk: 1. miesto - 7. C, 2. miesto - 6. A, 3. miesto - 5. B


Stretnutie poslancov ┼żiackeho parlamentu s veden├şm ┼íkoly

po oslav├ích 50. v├Żro─Źia na┼íej ┼íkoly - 3. 11. 2017


V piatok po jesenn├Żch pr├ízdnin├ích sa konalo u┼ż tretie zasadnutie ┼żiackeho parlamentu v tomto ┼íkolskom roku. V jeho ├║vode sme sa stretli s veden├şm ┼íkoly pri novej pam├Ątnej tabuli Martina Kuku─Ź├şna k 50. v├Żro─Źiu ┼íkoly. Zasadnutie potom prebiehalo v pracovnej atmosf├ęre - zhodnotili sme v├Żsledky prieskumu oh─żadom ┼íikanovania v triedach, venovali sme sa skrinke d├┤very, zrekapitulovali sme priebeh osl├ív v├Żro─Źia a u┼ż napl├ínovali  presne dve akcie - viano─Źn├Ż baz├ír a ┼íkolsk├Ż ples.


Oslavy 50. v├Żro─Źia ┼íkoly - 26. 10. 2017V├Żstava k 50. v├Żro─Źiu ┼íkoly - vestibul MsKS Doln├Ż Kub├şnHalloweenska v├Żzdoba v 2. ADe┼ł ┼íkolsk├Żch kni┼żn├şc - M. R. ┼átef├ínik - 23. 10. 2017


D┼ła 23. 10. 2017 sa z pr├şle┼żitosti D┼ła ┼íkolsk├Żch kni┼żn├şc uskuto─Źnilo v na┼íej ┼íkolskej kni┼żnici podujatie venovan├ę osobnosti Milana Rastislava ┼átef├ínika. ┼átyria ┼żiaci pomocou prezent├ície, ├║ryvkov z kn├şh a pas├í┼żam z ┼átef├ínikov├Żch denn├şkov predstavili jeho ┼żivot a ┼żivotn├ę dielo svojim spolu┼żiakom. Z├írove┼ł bola pripraven├í v├Żstavka zo ┼żiackych pr├íc, venovan├Żch tie┼ż tejto osobnosti.


─îitate─żsk├í gramotnos┼ą - 5. ro─Źn├şk - okt├│ber 2017


V okt├│bri sa v na┼íej ┼íkole realizovali aktivity na rozvoj ─Źitate─żskej gramotnosti ┼żiakov 5. ro─Źn├şka.


Region├ílny dejepis v ┼íkole aj v ter├ęne - 5. C - 20. 10. 2017

Za tajomstvami star├Żch fotografi├ş, pomn├şkov, pam├Ątn├Żch tab├║─ż ... a zop├ír jesenn├Żch


Na z├íver babieho leta sme sa vybrali na historick├Ż cintor├şn. U┼ż tradi─Źne sme sa dali najsk├┤r do poriadku hrob T. H. Florina, ktor├Ż m├íme v spr├íve. Potom sme za─Źali odha─żova┼ą tajomstv├í star├Żch pomn├şkov a n├íhrobn├Żch kame┼łov. Pristavili sme sa aj pri hrobe Janka Mat├║┼íku a potom sme vyp├ítrali miesto, kde st├íl v minulosti jeho rodn├Ż dom. Pre┼íli sme n├ímest├şm a zastavili sme sa aj v Parku Martina Kuku─Ź├şna, kde je umiestnen├í pam├Ątn├í tabu─ża. Rozl├║─Źili  sme sa zberom ga┼ítanov, ktor├ę vyu┼żijeme na hodine techniky.


Bratislava - M├║zeum po─Ź├şta─Źov, Pr├şrodovedn├ę m├║zeum - 8. D, 9. B - 19. 10. 2017V├Żtvarn├í a liter├írna  s├║┼ąa┼ż "Hovorme o jedle" - 2. A - 16. 10. - 20. 10. 2017


Po─Źas t├Ż┼żd┼ła "Hovorme o jedle" od 16. 10. do 20. 10. 2017 sa ┼żiaci II. A zapojili do v├Żtvarnej a liter├írnej s├║┼ąa┼że Chutn├ę ma─żovanie. V projektoch, b├ísni─Źk├ích i v├Żtvarn├Żch pr├ícach stv├írnili svoj postoj k zdravej v├Ż┼żive, jedlu i k plytvaniu s potravinami. Za vydaren├║ pr├ícu dostali "chutn├║" odmenu.


Farebn├Ż t├Ż┼żde┼ł - 16. 10. - 20. 10. 2017


Po─Źas cel├ęho t├Ż┼żd┼ła sa ┼żiaci aj u─Źitelia ┼íkoly obliekaj├║ do farieb "farebn├ęho t├Ż┼żd┼ła" - hnedej (pondelok), zelenej (utorok), bielej (streda), ─Źervenej (┼ítvrtok) a ┼żltej (piatok). Tieto farby kra─żuj├║ aj v na┼íej jed├ílni a my si u┼ż├şvame "farebn├ę jedlo".


Zdrav├ę ┼íarkany - 2. C, 3. A - 18. 10. 2017


V na┼íej ┼íkole sa po─Źas Farebn├ęho t├Ż┼żd┼ła uskuto─Źnila netradi─Źn├í ┼áarkani├ída. ┼Żiaci 2.C a 3.A vytvorili kr├ísne, jedl├ę, ale hlavne zdrav├ę ┼íarkany. Pop├ísli sme si nielen o─Źi, ale aj chu┼ąov├ę poh├íriky a bru┼ík├í. Za dobr├Żm jedlom sme si dopriali aj ma┼íkrty. Samozrejme zdrav├ę a usmievav├ę, pln├ę ovocia.


Pasovanie prvákov - 12. 10. 2017


D┼ła 12. okt├│bra 2017 sa na na┼íej ┼íkole uskuto─Źnilo ÔÇ×Pasovanie prv├íkovÔÇť - v├Żznamn├í udalos┼ą v ┼żivote na┼íich prv├í─Źikov. Po splnen├ş v┼íetk├Żch ├║loh, ktor├ę im pripravili ┼żiaci ┼żiackeho parlamentu  a sl├ívnostnom zlo┼żen├ş prv├íckeho s─żubu  boli v┼íetci prv├íci  opasovan├ş ve─żk├Żmi ceruzkami za ozajstn├Żch a pr├ívoplatn├Żch ┼żiakov na┼íej ┼íkoly. Na┼íim prv├í─Źikom ┼żel├íme, aby sa v ┼íkole dobre c├ştili, ve─ża ├║spechov v ┼íkolskej pr├íci a mnoho skvel├Żch kamar├ítov.


Krajsk├ę kolo v cezpo─żnom behu - Liptovsk├Ż Mikul├í┼í - 10. 10. 2017


D┼ła 10. 10. 2017 z├şskala na┼ía ┼żia─Źka Martina Mes├íro┼íov├í strieborn├║ medailu na krajskom kole v cezpo─żnom behu v Liptovskom Mikul├í┼íi. Gratulujeme.


Podpora futbalovej reprezentácie Slovenska - 8. 10. 2017


Aj ┼żiaci na┼íej ┼íkoly boli podpori┼ą futbalov├║ reprezent├íciu Slovenska. 8. okt├│bra 2017 za┼żili ├║┼żasn├║ atmosf├ęru na ┼ítadi├│ne v Trnave.


Exkurzia do Bratislavy - 6. 10. 2017


D┼ła 6. 10. 2017 sa ┼żiaci na┼íej ┼íkoly z├║─Źastnili na exkurzii do hlavn├ęho mesta a nav┼ít├şvili N├írodn├║ radu Slovenskej republiky, obzreli si Bratislavsk├Ż hrad a podrobne  presk├║mali stavbu n├í┼ího tela na v├Żstave s n├ízvom ─Żudsk├ę telo.


Stretnutie s ko┼íik├írom p. Talpasom - pracovn├í diel┼ła - 3. B - 6. 10. 2017Za─Ź├şname kor─Źu─żova┼ą! - 3. B - 6. 10. 2017


Aj takto m├┤┼że vyzera┼ą boj s obezitou.


Beseda so spisovate─żkou Andreou Gregu┼íovou - 2. A, 4. A - 5. 10. 2017


D┼ła 5. okt├│bra sa ┼żiaci II.A a IV.A v r├ímci rozv├şjania ─Źitate─żskej gramotnosti,  z├║─Źastnili besedy v Okresnej kni┼żnici A. Habov┼ítiaka  so spisovate─żkou Andreou Gregu┼íovou, na ktor├║ n├ís pozvala knihovn├ş─Źka Alenka Javorkov├í. Pani spisovate─żka ve─żmi zauj├şmavo a p├║tavo odpovedala na na┼íe zvedav├ę ot├ízky. ┼Że aj medzi  na┼íimi ┼żiakmi vyrastaj├║ n├ídejn├ş spisovatelia  dok├ízali ┼ítvrt├íci, ktor├ş si pripravili vlastn├║ tvorbu pod─ża n├ímetov jej kn├şh. Druh├íci zasa zhotovili vlastn├ę ilustr├ície. A my u─Źitelia ver├şme, ┼że tak├ęto podnetn├ę a mil├ę stretnutia  zn├ísobia motiv├íciu k ─Ź├ştaniu.


Prv├ícka pasova─Źka za ─Źitate─żov kni┼żnice ÔÇô 4. 10. 2017


Pre prv├íkov je prv├Ż de┼ł v ┼íkole ÔÇ×ve─żk├Żm" d┼łom. Aby sa do ich srdie─Źok nav┼żdy zap├şsal aj prv├Ż de┼ł v ┼íkolskej kni┼żnici, pani u─Źite─żky pripravili pre nich  Prv├ícku pasova─Źku za ─Źitate─żov kni┼żnice. Princezn├í Abeceda a ┼ía┼ío ┼álabik├ír zistil, ktor├ę p├şsmenk├í poznaj├║ bud├║ci mal├ş ─Źitatelia. Pani riadite─ża K. ┼átevonkov├í a pani z├ístupky┼ła J. Michaligov├í im uk├ízali ako ─Ź├ştaj├║ dospel├íci.  Kone─Źne pri┼íla t├í chv├ş─ża, pre ktor├║ sa zi┼íli - ─îitate─żska pasova─Źka a mal├ş prv├í─Źikovia spolu s princeznou Abecedou zlo┼żili sl├ívnostn├Ż s─żub bud├║ceho ─Źitate─ża.


Z├ívere─Źn├ę preteky sez├│ny v atletike - mlad┼í├ş ┼żiaci, pr├şpravka - 1. 10. 2017


D┼ła 01. 10. 2017 sa na┼íi ┼żiaci z├║─Źastnili z├ívere─Źn├Żch pretekov tejto sez├│ny - Majstrovstiev Stredoslovenskej atletickej oblasti mlad┼íieho ┼żiactva a pr├şpraviek a znova zbierali cenn├ę kovy:

Zlato z├şskal Jaroslav Juraj Le┼í┼łovsk├Ż v hode kriketovou lopti─Źkou s osobn├Żm rekordom 44,81 m. Striebro aj bronz z├şskala Ema Smolkov├í - 2. miesto (tie┼ż s osobn├Żm rekordom 466 cm) v skoku do dia─żky a tretia bola v behu na 60 m. A bronzov├║ medailu z├şskala aj Darina Klia─Źikov├í v hode kriketovou lopti─Źkou s osobn├Żm rekordom 33,05 m.


Plaveck├Ż marat├│n - 29. 9. 2017


V r├ímci Eur├│pskeho t├Ż┼żd┼ła mobility sa 29. 9. 2017 uskuto─Źnil 12-hodinov├Ż plaveck├Ż marat├│n, ktor├ęho ├║─Źastn├şkmi boli aj ┼żiaci na┼íej ┼íkoly.


Ako ┼żij├║ deti v Afrike - beseda - 3. B, 4. C - 29. 9. 2017


D┼ła 29. 9. 2017 sa ┼żiaci 3. B a 4. C triedy z├║─Źastnili ve─żmi p├║tavej a zauj├şmavej besedy s pani Luciou Kubisovou o ┼żivote det├ş v Afrike, na Kapverdsk├Żch ostrovoch.


Sústredenie volejbalistiek v Zázrivej - 25. 9. - 29. 9. 2017


Mlad├ę volejbalistky sa pripravovali na nov├║ sez├│nu na t├Ż┼żdennom s├║streden├ş v Z├ízrivej. Tr├ęnovali sme dvojf├ízovo, doobeda diev─Źat├í makali vonku, poobede vonku a v telocvi─Źni. Nech├Żbala samozrejme ani ┼íkola.


Dejepis vo Florinovom dome - Návraty do nedávnej minulosti - 5. C - 27.9.2017


┼Żiaci 5. ro─Źn├şka sa v septembri stret├ívaj├║ v rozvrhu hod├şn s nov├Żm predmetom, ktor├Żm je dejepis. U─Źia sa, ┼że star├ę veci sa nemaj├║ vyhadzova┼ą, preto┼że s├║ d├┤le┼żit├Żm prame┼łom pozn├ívania minulosti. Aj preto sme sa vybrali na zauj├şmav├║ v├Żstavu, ktor├í pon├║ka zauj├şmav├Ż obraz noviniek b├Żvania v 60. a 70. rokoch minul├ęho storo─Źia. Deti sa doslova z┼żili s expoz├şciou a kon┼ítatovali, ┼że mnoh├ę veci e┼íte maj├║ aj doma ─Źi u star├Żch rodi─Źov. Raz bud├║ vz├ícne...


Návšteva z chorvátskeho Pakracu - 22. 9. 2017Pracovn├í diel┼ła s ilustr├ítorkou - 3. A, 3. B - 7. 9. 2017


┼Żiaci z 3. B a z 3. A triedy sa 7. 9. 2017 z├║─Źastnili ve─żmi p├║tavej a in┼ípirat├şvnej pracovnej dielne s ilustr├ítorkou Zuzanou Jesenskou-Kubicovou, pod z├í┼ítitou Okresnej kni┼żnice A. Habov┼ítiaka. Deti sa nau─Źili vyr├íba┼ą dar─Źekov├ę krabi─Źky, mie┼ía┼ą farby a dozvedeli sa ve─ża zauj├şmav├Żch vec├ş. Cel├í pracovn├í diel┼ła sa niesla v pr├şjemnom duchu. Te┼í├şme sa na ─Ćal┼íie podobn├ę stretnutia.


Za─Źiatok ┼íkolsk├ęho roka - 4. 9. 2017