ZŠ Martina Kukučína
"Každé poznanie vychádza zo srdca, každé vzdelanie zo života"

Brigáda na židovskom cintoríne – 9.C - 21102021

Naši aktuálni deviataci sa podľa vzoru svojich predchodcov vybrali dnes na židovský cintorín. Čakal ich kopec práce, pretože lístie neúprosne padá zo stromov. Bez zbytočných rečí sa pustili teda do jesennej brigády. Zároveň si všimli, že sa buduje nový pamätník kubínskym obetiam besnenia počas 2. svetovej vojny.

Na toto miesto sa opäť vrátia na jar a dozvedia sa viac o dobe, ktorá poznamenala nadlho celé generácie...

Návšteva Oravskej knižnice - 5.C - 21. 10. 2021

Naši žiaci 5.C triedy opäť navštívili Oravskú knižnicu Antona Habovštiaka. Veľmi radi svoj voľný čas trávia pri dobrej knihe. Veľmi dobre už vedia, že: "Čítanie sú otvorené dvere do čarovného sveta." Francois Mauriac

Za dverami prváckych tried...

Európsky deň jazykov – 26. 9. 2021

Dňa 26. septembra si každoročne pripomíname Európsky deň jazykov. Žiaci 1. stupňa si zaujímavými a tvorivými činnosťami pripomenuli dôležitosť učiť sa cudzie jazyky. Poznávali rôzne kultúry, základné frázy v rôznych jazykoch, cibrili si pamäť v turnaji anglicko-slovenského pexesa. Výtvarnými aktivitami vytvorili vlajky rôznych štátov, logo Európskeho dňa jazykov, navrhli tričko na danú tému, oboznámili sa s iným druhom písma – azbukou. Tvorili projekty na témy: Prečo mám rád anglický jazyk, Moje obľúbené cudzie slová, Moja rodina. Žiaci si tak od najnižších ročníkoch uvedomujú rôznorodosť jazykov, národov a sú tak vedení k tolerancii a pochopeniu ostatných.

Atletické súťaže - august, september 2021

Naši atléti sa v tejto sezóne, najmä v auguste a septembri zúčastnili viacerých pretekov a najväčšie úspechy sú:

Juraj Jaroslav Lešňovský - dvakrát prvé miesto v hode kladivom, prvé a druhé miesto v hode oštepom a prvé miesto vo vrhu guľou. Svojím výkonom 49,15 m v hode oštepom sa dostal do reprezentácie Slovenska v Srbsku na Majstrovstvách sveta základných škôl, kde skončil na piatom mieste.

Zúčastnil sa týchto pretekov v čase majstrovstiev Slovenska, čím sa pripravil o tri medaily a titul majstra Slovenska, ale zviditeľnil našu školu, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

Aj keď je naše družstvo našich mladších žiakov počtom malé, podarilo sa mu prebojovať medzi 10 najlepších tímov na strednom Slovensku a vyhrať na majstrovstvách bronzové medaily a pohár. Patria doň:

Michal Škulec, ktorý bol prvý vo vrhu guľou a body pre družstvo získal aj v behu cez prekážky.

Matej Marcinek, ktorý bol opakovane prvý v skoku do výšky, v skoku do diaľky prvý a druhý a bodoval pre tím aj v behu na 150 metrov.

Peter Jančo, ktorý bol opakovane druhý v behu cez prekážky a bodoval aj v hode kriketkou.

Jakub Prílepok bol opakovane druhý v chôdzi na 2 km a bodoval aj vo vrhu guľou.

Rastislav Bruncko bodoval v behu cez prekážky, v behu na 600m a vo vrhu guľou.

Ján Ďaďo ten bojoval za naše družstvo v behu na 600m, vo vrhu guľou a v behu na 60m.

Martin Varga zabojoval v skoku do diaľky, v behu na 60m a hode kriketkou a

Matúš Škerda súťažil v skoku do diaľky, v behu na 60m a v hode kriketkou.

Ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa športových úspechov!

Zo škôlkárov školáci - 25. 9. 2021

Na návšteve v 1.B.

Poďakovanie úspešným - 24. 9. 2021

Poďakovali sme našim úspešným žiakom za reprezentáciu školy v prvých súťažiach: Jazda zručnosti na bicykli a v medzimárodnej súťaži v ilustrovaní povestí organizovanej Oravskou knižnicou A. Habovštiaka. Ste skvelí, ďakujeme za reprezentáciu a za vašu šikovnosť!

Jazda zručnosti - 23. 9. 2021

Súťaž v jazde zručnosti na bicykli Mesto Dolný Kubín pripravilo v rámci Európskeho týždňa mobility dňa 23.9.2021.

Súťaž pozostávala z jazdy pomedzi a cez prekážky, ktoré simulovali krízové situácie v cestnej premávke. Deti sa s nástrahami trate vyrovnali veľmi dobre a za riadidlami bicyklov preukázali šikovnosť a rozvahu.

Ceny všetkým účastníkom venovalo Mesto Dolný Kubín, Ministerstvo životného prostredia a spoločnosť Arriva.

Dúfame, že aj takouto troškou prispejeme k tomu, aby boli deti bezpečnými účastníkmi cestnej premávky.

Súťaže sa zúčastnili 3 ZŠ , z nich sme sa umiestnili na 1.mieste v najnižšom počte trestných bodov . Z dievčat sa umiestnila na 1.mieste Diana Halašová - IV.C, z chlapcov sa na 2.mieste umiestnil Radko Matelka - IV.C, Srdečne gratulujeme a tešíme sa z úspechu.