Letná škola – deň štvrtý
12.august.2021

Dnes žiaci letnej školy zažili cestu do minulosti. Najskôr na  vyučovaní prostredníctvom paní učiteliek a ich rozprávania o živote našich predkov i kreatívnych a zábavných úloh. Po vyučovaní sa autobusom odviezli do Zuberca a ich deň pokračoval zážitkovým učením v Múzeu oravskej dediny. Tu ich čakala nielen zaujímavá prehliadka venovaná histórii ľudovej architektúry, remesiel, poľnohospodárstva, ale aj hľadanie odpovedí na hádanky a práca v skupinách. Porovnávali svoj súčasný život so životom v minulosti, zaujali ich domáce zvieratká, ukážky pestovania úžitkových rastlín a byliniek na malých políčkach i historická škola so zaujímavými a nezvyčajnými učebnými pomôckami.

Viac informácií a fotografií nájdete v našej FOTOGALÉRII.