Letná škola - deň prvý
9.august.2021

Hoci sú prázdniny, niektorí prváci a druháci z našej školy opäť zasadli do školských lavíc. Tešia sa, že v letnej škole, ktorá sa dnes začala, ich okrem zábavného učenia čaká aj veľa nových zážitkov.

Prvý deň začal rozprávaním o prázdninách v rannom kruhu. Neskôr si zopakovali písmená a hlásky, číslice, prečítali si peknú rozprávku z knižiek zo školskej knižnice a dozvedeli sa veľa zaujímavostí o našom meste.

Po obede v školskej jedálni podnikli poznávaciu cestu do centra mesta, kde sa v Parku dejateľov zoznámili s významnými oravskými osobnosťami. Nasledovala návšteva Mestského úradu Dolný Kubín, kde si prezreli kanceláriu primátora mesta a sídlo mestskej polície. Veľmi milé bolo stretnutie s pánom primátorom Jánom Prílepkom a jeho malým synčekom.

Plní dojmov sa vrátili do školy a o svoje hodnotenie dnešného dňa sa podelili aj s televíznymi reportérmi.

Účastníci Letnej školy Kukučínky ďakujú všetkým, ktorí obohatili ich dnešný deň o pekné zážitky.

Viac informácií a fotografií nájdete v našej FOTOGALÉRII.