HOVORME O JEDLE a FAREBNÝ TÝŽDEŇ
11.október.2023

Od pondelka 16. októbra do piatku 20. októbra 2023

pozývame všetkých žiakov a zamestnancov školy zapojiť sa do akcie

HOVORME O JEDLE a FAREB TÝŽDEŇ.

Cieľom súťažno-vzdelávacej aktivity HOVORME O JEDLE je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí, mládeže a dospelých pri budovaní spôsobilosti k vhodnému výberu potravín a vhodného životného štýlu, schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje zdravie, povedomia o význame potravín pri podpore regionálneho rozvoja, zamestnanosti a ochrane životného prostredia.
Hlavnou cieľovou skupinou sú deti a učitelia základných škôl.
V rámci každého dňa v týždni "Hovorme o jedle" budú vyhlásené denné témy so zameraním na potraviny a výživu – témy sa budú týkať konkrétnej potravinovej skupiny (podľa potravinovej pyramídy) a základných zručností a vedomostí v oblasti kvality a bezpečnosti potravín a zdravej výživy.
Súťažné oblasti:
1. Súťažno-vzdelávacia aktivita HOVORME O JEDLE
2. Výtvarná súťaž CHUTNÉ MAĽOVANIE
3. Literárna súťaž NEPLYTVÁM POTRAVINAMI - ČAS UKÁZAŤ LÁSKU NAŠEJ PLANÉTE
4. Fotografická súťaž OČAMI GURMÁNA
Úlohou žiakov a učiteľov bude vymyslieť a zrealizovať rôzne aktivity v rámci školy k stanoveným denným témam.

Každý deň v týždni je vyhlásená téma a k nej konkrétna farba.

Tešíme sa na každodenné farebné zladenie celej školy. wink

POZVÁNKY