Ponožková výzva na Kukučínke
20.marec.2023

Milí KUKUČÍNKARI, zapojme sa do PONOŽKOVEJ VÝZVY na podporu ľudí s Downovým syndrómom.

Príďte v utorok - 21. marca - obutí v 2 odlišných ponožkách. Takto spolu dokážeme šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti.

Prídeme vás do triedy odfotiť!

Triedny kolektív s najvyšším počtom zapojenosti do PONOŽKOVEJ VÝZVY bude odmenený!

Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu.

V tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Výzva je určená všetkým, ktorí chcú prejaviť solidaritu a podporiť ľudí s Downovým syndrómom a ich rodiny.

Zároveň rozširuje povedomie o tom, že ľudská individualita robí tento svet krajším, pestrejším, zaujímavejším a inšpirujúcim. Rozdielne ponožky sa stali symbolom Svetového dňa Downovho syndrómu, pretože chromozóm má tvar ponožky.

Dátum 21. 3. je tiež symbolický, lebo ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm naviac. Majú tri namiesto dvoch. Genetická porucha sa odborne nazýva trizómia 21. chromozómu. Hoci majú niečo navyše, nevyvyšujú sa!

POZVÁNKY

Konzultačné hodiny