Svetový deň duševného zdravia – 10. október
10.október.2022

"Duša je tajomná vec..... Nikto nevie, kde sa nachádza, ale každý určite vie, ako bolí..."

10. októbra si pripomíname Svetový deň duševného zdravia.

Starať sa o svoju dušu je rovnako dôležité, ako starať sa o seba zvonka.

Súčasný svet a udalosti v ňom ovplyvňuje duševné zdravie každého z nás, a preto je potrebné zachovať si svoje duševné zdravie viac ako inokedy. Je totiž základom pre našu schopnosť myslieť, cítiť, nadviazať vzťahy s inými ľuďmi, pracovať na sebe a tešiť sa zo života.

Radi by sme tento deň využili ako pripomienku toho, že je v poriadku vyhľadať pomoc, ak sa vaša duša trápi.

Naši žiaci sa v prípade potreby môžu obrátiť na našu školskú psychologičku.

No okrem toho by sme radi spomenuli aj niekoľko liniek dôvery, ktoré tu sú pre každého z nás a môžete sa na ne v prípade krízy obrátiť:

- Linka dôvery Nezábudka - 0800 800 566

- Krízová linka pomoci - 0800 500 333