• V decembri 2000 sme boli prijatí do národnej siete škôl podporujúcich zdravie.

• Dominantným motívom pre zapojenie sa do projektu bolo dosiahnuť zdravší spôsob života u všetkých, ktorí v škole pracujú, vzdelávajú sa...

Chceme vytvárať vhodné podmienky, hlavne s dôrazom na:

• prevenciu - chápeme ju ako najúčinnejší prostriedok pre zachovanie zdravia;

• bezpečnosť; pocit istoty, spolupatričnosti so školou;

• humanizačný prístup vo výchove a vzdelávaní;

• úpravu prostredia, rozvoj ekologického cítenia,

• vytvorenie psychosociálnej klímy v škole.

Je potrebné zlepšiť spoluprácu rodiny so školou - túto úlohu pokladáme za veľmi dôležitú, pretože pôsobenie žiakov v škole musí mať pokračovanie aj doma, nemôže byť izolované. Účasť v projekte nemôžeme chápať ako jednorazovú akciu, chápeme ju ako dlhodobý a cieľavedomý proces, kde výsledky nemôžeme očakávať ihneď. Chceme prispieť k tomu, aby sme žili v zdravšom prostredí a všetkým treba dať príležitosť podieľať sa na budovaní svojho zdravia, vzdelanosti, aby sme mali dosť energie, schopnosti a zodpovednosti viesť zdravý spôsob života.

V rámci projektu Škola podporujúca zdravie všetci triedni učitelia pravidelne kontrolovali pitný režim žiakov, priamo v triede zabezpečovali pitný režim . Relaxačné cvičenia zaraďovali do vyučovacích hodín najmä učitelia 1.stupňa.

• Vyučujúci sa so žiakmi zapojili do školskej súťaže „Zdravé hlasivky“.

• Všetci učitelia v rámci hodín telesnej výchovy využívali klzisko zriadené pri škole.

• Každoročne  žiaci 3. a 4. ročníka absolvujú plavecký výcvik.

Najvýznamnejšie akcie:

7. - školská akadémia „ Ruka v ruke“

• návšteva Klubu dôchodcov spojená s kultúrnym programom

• 2 x zber papiera

• zber pomarančovej kôry

• výstavka výrobkov z odpadového materiálu

• módna prehliadka - modely vyrobené z prírodných a odpadových materiálov

• uskutočnenie relácia do školského rozhlasu:

• Deň Zeme, Deň narcisov, Deň učiteľov, Výročie M. Kukučína, marec- Mesiac knihy

• aktivity uskutočňované v škole pri rôznych výročiach: Deň narcisov, Deň zeme, Deň učiteľov, mesiac knihy, Dentálne zdravie detí, „ Moja starká“ (mesiac úcty k starším), Deň bez áut

• besedy s príslušníkmi Polície, Centra podpory zdravia – zamerané na prevenciu kriminality a škodlivosti fajčenia

• Ekologické minimum